x

Вкажіть своє ім’я та номер телефону і наш консультант зв’яжеться з Вами.

Четвер, 25 квітня 2019 11:44

Знайомство зі спеціальністю: право

Привіт! Продовжуючи нашу серію статтей про спеціальності, ми не могли пройти повз юриспруденції. Ти вже, мабуть, чув ці стереотипні жарти (чи реальні історії) про економістів та юристів, які не можуть знайти роботу. Так, раніше популярність цієї спеціальності була зумовлена престижністю та потенційно високою зарплатнею. У результаті, багато батьків відправили своїх дітей вчитися на юридичний, хоча останні, може, й не дуже цього хотіли. Йти на цю спеціальність лише задля «престижу» не варто. Юристів зараз справді багато, а зарплатні в державних установах важко назвати блискучими. Ця стаття для тих, хто справді відчуває бажання та здібності бути юристом, адвокатом, прокурором тощо. 

Навіть зараз для випускників юридичного існує багато можливостей. Ті, хто добре володіють іноземними мовами та цікавляться міжнародним правом, можуть  випробовувати свої сили на стажуваннях за кордоном або навіть виграти стипендію для навчання в іноземному ВНЗ. Але для того, щоб досягнути таких результатів, мало бути юристом – треба бути видатним фахівцем з активною життєвою позицією і бажанням вчитися.

Якщо запал та налаштування ще не зникли, давай все ж таки поговоримо про саму спеціальність. 

Що таке юридична освіта?

Вікіпедія каже, що «Юридична освіта — частина системи спеціалізованої освіти, яка забезпечує підготовку правознавців (юристів) для роботи в державному апараті, судах, адвокатурі, народному господарстві, правоохоронних органах».

Де вивчати?

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого

Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Львівський національний університет імені Івана Франка

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Національний університет «Одеська юридична академія»

Національний університет внутрішніх справ

Майже кожний регіональний ВНЗ має спеціальність «право». Втім варто перевірити, чи університет готує саме юристів/адвокатів, а не вчителів правознавства.

Які предмети складати на ЗНО?

Українська мова та література

Історія України (профільний предмет)

Математика або Іноземна мова

Які бали потрібні?

У 2018 році Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого прийняв 155 абітурієнтів на спеціальність «право» (бюджет) з балами від 182 до 200. 

В Одеській юридичній академії на бюджет на схожу спеціальність було прийнято 17 студентів з балами 183-200. Як бачиш, незважаючи на велику кількість бюджетних місць у популярних ВНЗ, конкурс залишається доволі високим, адже попит на цю спеціальність існує і в 2018 році.

Більше інформації на офіційному сайті – vstup.info.

Для кого ця сфера?

Як і будь-які інші професії, професії у юриспруденції мають певні вимоги та особливості. Навіть деякі вроджені якості можуть зробити одного юриста більш успішним за інших.

Оскільки професія юриста належить до групи професій інтелектуальної праці, то на першому місці стоять ерудованість, кмітливість, раціональність та аналітичний склад розуму. 

Деякі юристи займаються виключно «паперовою роботою», для якої, безумовно, необхідні професійна підготовка та знання, а ще вміння довго працювати над великими обсягами інформації. Є і такі, хто під час роботи має активно застосовувати знання на практиці, захищаючи інтереси інших в суді, приймаючи рішення та слідкуючи за дотриманням закону. Найчастіше ці дві сторони юриспруденції перетинаються, і ідеальний працівник змушений як вміти працювати з документами, так і переконливо говорити. 

Серед стандартів правничої освіти також передбачено, поряд із володінням державною мовою, володіння однією з офіційних мов Ради Європи на рівні, що «забезпечує можливість як усного, так і письмового її застосування, у тому числі у професійній сфері, а також вміння грамотно і точно формулювати та висловлювати свої позиції, належним чином їх обґрунтовуючи».

Вимоги до особистих та професійних якостей юриста дуже високі, але у реальному житті далеко не всі притримуються образу ідеального захисника порядку та справедливості. 

Можна зробити висновок, що це робота для тих, хто стійкий до стресу та великих обсягів інформації, вміє бачити найважливіше і аргументувати свою думку, спроможний на рішучі дії та не боїться брати на себе відповідальність. Якщо ти відчуваєш, що це тобі по силах, то чому і не спробувати? 

Ким працювати?

Спочатку хочеться зауважити, що юриспруденція – це дуже регульована галузь і отримати в ній роботу без диплому про вищу освіту неможливо. 

Вища юридична освіта надає можливість працювати 

- суддею, помічником судді

- секретарем судового засідання

- адвокатом, помічником адвоката 

- нотаріусом, помічником нотаріуса 

- прокурором

- керівником, спеціалістом юридичної служби органу виконавчої влади

- арбітражним керуючим

- державним і приватним виконавцем, помічником приватного виконавця

- державним реєстратором, аудитором, членом наглядової ради державного банку, керівником і членом ради банку

- керівником, заступником керівника територіального органу поліції

- членом Центральної виборчої комісії

- інспектором Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

- юрисконсультом, працівником установи з надання безоплатної первинної правової допомоги

- працівником комерційної установи

- співробітником міжнародної організації із захисту прав людини (Організації Об'єднаних Націй, Міжнародній організації праці, Ради Європи, Європейського суду з прав людини, ОБСЄ, ЮНІСЕФ)

- науковим працівником у галузі юридичних наук, науково-педагогічним працівником (викладачем юридичних дисциплін).

 

Як бачиш, юридична освіта відкриває двері до великої кількості різнопланових професій у десятках установ. Але, звісно, всі починають не з посади прокурора чи роботи у престижних міжнародних організаціях: для того, щоб допрацюватися до високих посад необхідно витримати конкуренцію, заслужити повагу колег та роками невтомно працювати на нижчих посадах.

Цілую, обіймаю,

Юля

 Читай мої інші статті про ЗНО та вступ до ВНЗ у розділі Z-блог

Додати відгук


Захисний код
Оновити