x

Вкажіть своє ім’я та номер телефону і наш консультант зв’яжеться з Вами.

Понеділок, 26 листопада 2018 11:59

Секрети успішного ЗНО з англійської мови

Привіт! Нарешті настала черга ділитися порадами підготовки до одного з найпопулярніших предметів на ЗНО – англійської мови. Зізнаюся, як би я не обожнювала вивчення мов, зовнішнє може видатися доволі challenging як-то кажуть. Я люблю порівнювати тестування з англійської з рулеткою: ніколи не знаєш, що тобі випаде. Тому готуватися варто ретельно, використовуючи різні джерела і тренуючи навички читання, письма та слухання. 

Як готувалася я?

Серед спеціальностей, на які я планувала подавати документи, англійська мова часто виступала профільним предметом. Оскільки мені хотілося потрапити у популярні київські чи львівські ВНЗ, то я розуміла, що мені необхідно набрати 190+ балів. Конкурс там і справді шалений. Я почала підготовку заздалегідь – напочатку 11 класу – і намагалася використати всі можливості для підготовки: ходила на додаткові заняття у школі, займалася з репетитором й вирішувала тести самостійно. 

Чи потрібен репетитор або курси? Все індивідуально й залежить від твого рівня й очікуваного результату. Я розуміла, який бал хочу і що мені для цього треба: заповнити прогалини у граматиці, шаленими темпами збільшити словниковий запас та набити руку на творах. Як я вже казала, тексти з англійської в ЗНО – це, в якійсь мірі, рандом. Ви можете знати конкретне слово або ні, визначити результат методом виключення, вгадати – whatever. Чим більше знаєш, тим більше шансів. Те саме з граматикою. Так, тобі не випаде нагода продемонструвати знання усіх часів, але сто відсотків щось та й попадеться.

Тож мій головний секрет: використовувати різноманітні методи підготовки – від групових занять на курсах і консультацій із шкільним вчителем до самостійного перегляду англомовних серіалів та ігор із флеш-картками.

Основи підготовки

1. Щоб стартувати, необхідно розуміти, який рівень англійської ти маєш зараз. Люди, які навчаються в одному класі з одним вчителем і виконують однаковісінькі завдання, все одно матимуть різний рівень. Тому спершу варто оцінити свої знання та звернути увагу на слабкі сторони. Якщо ти займатимешся з репетитором чи на курсах, то тест на визначення рівня буде очікувати на тебе на першому занятті. 

Хочеш дізнатися свій рівень самостійно? Є декілька варіантів. Можеш пройти тест від British Council. А також стануть у нагоді тести ЗНО минулих років. Пам’ятай, що результати тестів можуть різнитися. Твоє завдання – визначити помилки й почати роботу над ними.

2. Ознайомся із найбільш актуальною програмою ЗНО. Із року в рік вона змінюється. У 2018, наприклад, ЗНО стало дворівневим – з’явилося розділення на В1 та В2 і додалося аудіювання. Слідкуй за оновленнями на найпопулярніших інформаційних ресурсах – osvita.ua, testportal.gov.ua

3. Активно тренуй усі 5 аспектів тесту: читання, письмо, аудіювання, граматику, словниковий запас. 

Читання – читай автентичну англомовну пресу – BBC, Times, The New York Times, тренуйся на академічних текстах із британських підручників, художній літературі.

Письмо – ознайомся з темами творів з минулих років та із програми, вивчи структуру та вставні слова, тренуйся регулярно і знайди людину, яка могла би перевіряти твої твори на помилки.

Аудіювання – слухай улюблену музику з текстом перед очима, дивись серіали та фільми з субтитрами, використовуй ресурси – BBC Podcasts, Podcasts in English, Player FM

Граматика – на допомогу тобі прийдуть підручники: Grammar in Use, Grammarway, Oxford Practice Grammar, English Grammar in Use - Raymond Murphy, Solutions, Grammar and Vocabulary for First Certificate. 

Словниковий запас – допоможуть наступні ресурси Memrise, FluentULinguaLeo, читання і ведення словника. 

4. Варто бути уважним і послідовним: читати завдання, звертати уваги на деталі на картинках, вчитуватися в текст. Можна легко “прошляпити” одну-дві правильні відповіді (як це зробила я). 

5. Під час тренувальних проходжень тестів засікай час, як на реальному ЗНО, і ні в якому разі не користуйся словниками, підручниками чи Інтернетом. Таким чином, ти помітиш, на що витрачаєш багато часу і як можна його оптимізувати. Нестача часу на самому ЗНО викличе лише паніку і може зіпсувати всі місяці підготовки. Тому поступово звикай до часових обмежень і не звертайся за допомогою до словників. Ти зможеш записати незнайомі слова, коли робитимеш роботу над помилками.

6. Як на мене, важливим фактором успіху є твоє налаштування. Ти – представник молодого покоління і, як ніхто інший, маєш розуміти необхідність англійської у сучасному світі. Все, що ти вивчиш під час підготовки, тобі знадобиться. Повір! Я теж думала, що діалоги між працівником банку і клієнтом з підручника «Solutions» мені непотрібні. Але тепер я несподівано живу в Канаді і, як виявляється, більшість питань тут вирішується за допомогою таких діалогів по телефону. Тому спробуй хоч трошечки насолоджуватися тим, що вчиш. Англійська відкриває море можливостей. 

Цілую, обіймаю,

Юля

 Читай мої інші статті про ЗНО та вступ до ВНЗ у розділі Z-блог

Додати відгук


Захисний код
Оновити