x

Вкажіть своє ім’я та номер телефону і наш консультант зв’яжеться з Вами.

Вівторок, 30 жовтня 2018 19:36

Студентське місто: Харків

Привіт! Нещодавно ми розпочали серію статей про найпопулярніші українські міста для студентів. Тут (посилання) ми трохи розповіли про Львів, його переваги для молоді та потенційні мінуси. Сьогодні мова піде про не менш популярне студентське місто – Харків. Кажуть, воно постійно змагається із Києвом за звання студентської столиці України. Чим же може похвалитися Харків і його вищі навчальні заклади? Читай далі.

Університети Харкова

Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

Національний університет цивільного захисту України

Національний фармацевтичний університет

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого

Український державний університет залізничного транспорту

Харківський державний університет харчування та торгівлі

Харківський національний автомобільно-дорожній університет

Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва

Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця

Харківський національний медичний університет

Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка

Харківський національний університет будівництва та архітектури

Харківський національний університет внутрішніх справ

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна

Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського

Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова

Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба

Харківський національний університет радіоелектроніки

ХНУ імені В.Н. Каразіна

Що по рейтингах?

Харків – друге найбільше місто України, тому не дивно, що життя тут вирує. Багато гарних навчальних закладів, студентів і можливостей. Більш того, місто вважається одним із найпривабливіших для закордонних студентів. Кожен третій іноземний студент в Україні вчиться в харківському університеті, а загальна кількість таких студентів вдвічі більше за київські показники. Таким чином, можна очікувати, що серед твоїх майбутніх однокурсників будуть вихідці з інших країн, а це чудова можливість практикувати англійську.

Згідно журналом Forbes, Харків очолив рейтинг комфортності українських міст у 2018 році. Під час складання рейтингу оцінювали зарплатні, ціни, екологію, транспорт, інфраструктуру, безпеку, освіту тощо. Харків відзначився найбільше завдяки продуктивній діяльності міської влади й зручної транспортної інфраструктури. 

Що кажуть міжнародні рейтинги вищих учбових закладів? Харків теж не пасе задніх. Згідно з рейтингом The QS World University Rankings, найкращу позицію серед українських ВНЗ посів Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна. Він знаходиться у проміжку 401-410 місць. Другим від України став Київський національний університет імені Тараса Шевченка з позицією 411-420. Також на місці 701-750 опинився Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут». 

В Українських рейтингах ХНУ імені В.Н. Каразіна бореться за звання лідера з КНУ імені Тараса Шевченка. Інші навчальні заклади входять до першої половини рейтингу.

Чим приваблює?

Харків по праву вважається студентською столицею України. Першими навчальними закладами в місті були Імператорський університет (нині Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна), відкритий в 1805 році, і заснований в 1885 році технологічний інститут (нині Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»). 

Зараз у Харкові діє понад 20 вищих навчальних закладів. Деякі з них мають гучне ім’я. З ХНУ імені В.Н. Каразіна пов'язані навчання та діяльність щонайменше двох нобелівських лауреатів: фізика Лева Ландау та біолога Іллі Мечникова.  Диплом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого вважається одним із найпривабливіших для роботодавців. ХНУ радіоелектроніки посідає друге-третє місця у рейтингу найкращих вузів для підготовки студентів у галузі інтернет-технологій. Якщо хочеться відчути себе частиною багатовікової історії вищих навчальних закладів і потужної наукової спільноти, точно задумайся над вступом до харківського університету.

Харків здавна відомий як один із важливих наукових центрів України. Та й зараз його навчальні заклади не відстають від світових трендів. У Харківській політехніці планують створити інноваційний кампус, де поєднають ІТ-навчання, школу підприємництва і коворкінг. Завдяки цьому проекту студентів безкоштовно навчатимуть інформаційним технологіям, також на базі кампусу проводитимуться тренінги, консультації й інші освітні заходи. Криптотехнології все частіше з’являються в програмах технологічних вишів. До Blockchain-освіти в Україні приєднаються п`ять університетів Харкова. 

Місто живе й розвивається, намагаючись не відставати від Києва та Львова за кількістю проектів і можливостей. Неформальна освіта, яскраве студентське життя та постійний рух – ось як можна описати стиль харківського студентства.

Недоліки

Серед непривабливих сторін Харкова – його криміногенність. Згідно з більшістю досліджень 2017-2018 року, Харків очолює або займає високі місця у рейтингах найбільш небезпечних міст України і Східної Європи. Основними проблемами є злочини, пов’язані з наркотичними речовинами, корупція, хабарі, вандалізм і пограбування. 

Харків знаходиться близько до російського кордону, що в сучасній ситуації слугує швидше негативним фактором. З іншого боку, із Харкова далеко подорожувати в Європу. Доведеться спочатку їхати до Києва, який знаходиться на відстані приблизно 500 кілометрів. Якщо тобі захочеться багато подорожувати під час студентства, у Харкові це буде не дуже зручно і дорого.

З моїх особистих вражень, Харків – індустріальне бетонне місто. Архітектура зовсім не схожа на львівську чи київську. Величезні суворі будинки з часом починають тиснути. Але, якщо архітектурний стиль для тебе не грає ролі, то, звісно, це не можна назвати мінусом міста.

 

Для того, щоб визначитися, чи Харків твій по духу, рекомендую поспілкуватися зі студентами, а ще краще – з’їздити на день відкритих дверей до самого міста. Скільки студентів – стільки й вподобань. Комусь до душі спокійність і розміреність невеликих міст, комусь - бетонні джунглі чи старовинна архітектура. Краще один раз побачити, ніж судити за сухими статтями в Інтернеті. У тебе ще є час вибрати свій навчальний заклад, тому до зустрічі у рубриці «Студентське місто». Є ще стільки тем для обговорення!

Цілую, обіймаю,

Юля

 Читай мої інші статті про ЗНО та вступ до ВНЗ у розділі Z-блог

Додати відгук


Захисний код
Оновити