x

Вкажіть своє ім’я та номер телефону і наш консультант зв’яжеться з Вами.

Вівторок, 18 вересня 2018 15:43

Міжнародні тести: IELTS vs TOEFL

Привіт! Іспити, екзамени і різноманітні тести супроводжують нас протягом усього життя. Зараз ти фокусуєш всі свої сили і час на Зовнішньому незалежному оцінюванні, але, окрім нього, існує ще багато іспитів, які можуть допомогти тобі для розвитку кар’єри чи успішного навчання за кордоном. Звісно, потрібно буде готуватися й старанно вчитися для кожного окремого тесту, але можливості, які відкриваються після успішної здачі, точно варті зусиль.

Сьогодні ми поговоримо про такі популярні міжнародні екзамени, як IELTS і TOEFL. Обидва з них тестують рівень володіння англійської мови. Навіщо вони потрібні тобі і які їх відмінності? Читай далі.

IELTS

 IELTS розшифровується як International English Language Testing System – міжнародна система тестування англійської мови. Цей тест визнається належним доказом володіння англійською для вступу до більшості ВНЗ Австралії, Канади, Нової Зеландії, Великобританії, Ірландії та ПАР, понад 2000 ВНЗ США (конкуруючи з TOEFL). Також тест є умовою для імміграції до Канади та Австралії.

Вартість тесту у Києві – 3750 грн. В Україні тест можна проходити також у Львові, Одесі, Запоріжжі, Харкові, Дніпрі та Черкасах.

IELTS можна складати необмежену кількість разів, найчастіше екзаменаційні сесії проводяться декілька разів на місяць.

IELTS складається з 4 частин. Listening (Аудіювання) ≈ 40 хв, Reading (Читання) – 1 год, Writing (Письмо) – 1 год, Speaking (Розмовна частина) ≈12-15 хв.

Шкала результатів IELTS охоплює всі рівні знання англійської мови від 0 ("нічого не знаю") до 9 ("володію мовою як освічений англієць"). Не слухайте тих, хто каже, що набрати високий бал нереально. Я готувалася самостійно протягом місяця і отримала 8.5 з 9. У середньому, канадські та американські навчальні заклади вимагають мінімум 6.5 балів для вступу.

Є два види тесту: General Training (загальний) і Academic (академічний). Перший – для імміграції, позаакадемічного навчання тощо. Другий для вступу до ВНЗ та проходження практики в англомовних країнах для фахівців. 

Я складала академічний IELTS. Відмінністю між ними є частини Читання та Письма: в Academic складніші тексти з більш специфічною лексикою й завдання по аналітичному опису графіків і діаграм.

Зареєструватися можна онлайн – вказавши базову інформацію про себе, завантаживши скан паспорту й оплативши тест. Посилання на реєстрацію для України тут (https://takeielts.britishcouncil.org/locations/ukraine). 

TOEFL

TOEFL розшифровується як Test of English as a Foreign Language – Тест на знання англійської мови як іноземної. Це стандартизований тест для вимірювання знання англійської не-носіями мови, які планують вступити до вищих навчальних закладів США та Канади. Окрім цього, іноді здавати TOEFL необхідно для участі в міжнародних програмах стажування у закладах, в яких навчання відбувається англійською мовою. Також деякі наукові та сертифікаційні програми вимагають від претендентів складання TOEFL. Результати тесту можуть бути необхідні при рекрутингу в зарубіжні компанії.

Існує кілька версій тесту: паперовий варіант (Paper-based test (PBT)), комп'ютерний варіант (Computer-based test (CBT)) і інтернет-варіант (Internet-based Test (iBT)). Найпопулярніший з них саме інтернет-тест, інші ж види користуються все меншим попитом. 

Усі завдання виконуються за комп’ютером. Тест складається із 4-х частин: Reading (60-80 хвилин), Listening (60-90 хвилин), Speaking (20 хвилин), Writing (50 хвилин). Після частини Listening – перерва 10 хвилин. Загальна тривалість тесту – 200-250 хв (близько 4 годин). Зауважу, що розмовна частина теж відбувається за комп’ютером: тобто твою усну відповідь записують і слухають опісля. На IELTS розмовна частина виглядає, як співбесіда з інструктором, під час якої ти відповідаєш на питання. 

Для тесту TOEFL не існує поняття прохідного балу; при цьому кожен ВУЗ або інша установа встановлює свої вимоги. Мінімальний бал для TOEFL iBT звичайно варіюється в межах від 61 бали (наприклад для Bowling Green State University) до 109 балів (в університетах Columbia і Harvard).

В Україні тест можна скласти в одному з 9 центрів у 8 містах: Дніпро, Харків, Суми, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Київ, Миколаїв та Львів. Для реєстрації потрібно зареєструвати обліковий запис на офіційному сайті (ets.org). Вартість тесту в Україні - $180. 

Спільне

- Результати тестів дійсні протягом двох років. Проте, деякі навчальні заклади США можуть вимагати результатів TOEFL, який було складено не пізніше, як за рік до вступу.

- Обидва тести широко розповсюджені як у Північній Америці, так і у Європі. Найчастіше правила прийому дозволяють складання будь-якого з двох тестів.

- IELTS і TOEFL тестують 4 основні навички: письмо, читання, говоріння і слухання. Завдання стандартизовані, тобто в теорії результати не мають відрізнятися у всьому світі. 

Різниця

- Під час IELTS ти відповідаєш на питання реальної людини, у TOEFL доведеться говорити навпроти комп’ютера. 

- Відповідь на письмове завдання від IELTS ти пишеш від руки, для TOEFL знову-таки використовується комп’ютер.

- TOEFL концентрується на американській англійській. На відміну від нього, під час аудіювання на IELTS ти почуєш різноманіття акцентів з Шотландії, Ірландії, Америки, Канади і Австралії. 

Що обрати?

Якщо ти

Збираєшся вступати до навчального закладу Північної Америки

Краще сприймаєш американський акцент

Надаєш перевагу питанням із багатьма варіантами відповідей

Вмієш концентруватися на завданні впродовж довгого періоду часу

Відчуваєш себе комфортно у роботі з комп’ютером

Швидко друкуєш

Вмієш робити швидкі нотатки протягом лекцій,

То тобі краще підійде TOEFL.

Якщо ти

Полюбляєш класичну британську англійську

Надаєш перевагу спілкуванню з живими людьми

Краще пишеш від руки

Розумієш різні акценти

Любиш коротші тести

Збираєшся вступати до канадських або європейських навчальних закладів

Хочеш використати результати тесту для імміграції до Канади чи Великобританії,

То краще складай IELTS

Я складала IELTS у Ванкувері і мушу тебе запевнити, що тест не є страшним. Звісно, за гарним результатом стояли дні підготовки і навчання, але це дало мені змогу навчатися у канадському університеті на бажаній спеціальності. Про мій досвід і враження від складання тесту в Канаді можеш прочитати тут.

 

Цілую, обіймаю,

Юля

 Читай мої інші статті про ЗНО та вступ до ВНЗ у розділі Z-блог

Додати відгук


Захисний код
Оновити