x

Вкажіть своє ім’я та номер телефону і наш консультант зв’яжеться з Вами.

П'ятниця, 08 лютого 2019 12:10

Студентське місто: Одеса

Привіт! Продовжуючи серію статтей про популярні студентські міста України, ми не можемо оминути яскраву й самобутню Одесу. Вона приваблює тисячі туристів своїм солодко-солонуватим повітрям, морською романтикою та веселими людьми. Втім як живеться студентам у місті вічного свята, де можна щодня милуватися Чорним морем? Спробуємо розібратися. 

 

Університети Одеси

Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського»

Міжнародний гуманітарний університет

Національний університет «Одеська морська академія»

Національний університет «Одеська юридична академія»

Одеський державний аграрний університет

Одеський державний екологічний університет

Одеський державний університет внутрішніх справ

Одеський національний економічний університет

Одеський національний медичний університет

Одеський національний морський університет

Одеський національний політехнічний університет

Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Рейтинги

Згідно з рейтингами osvita.ua 2018 року, Одеський університет імені І.І. Мечникова займає 9 місце у загальному рейтингу українських університетів та 5 місце за рейтингом Scopus (відстеження цитованості наукових статтей, які публікуються навчальним закладом та його співробітниками). До п’ятидесяти найкращих також входять Одеський національний медичний, політехнічний та економічний університети. Інші університети Одеси поступаються своїми показниками вищим навчальним закладам Києва, Харкова і Львова. 

Чим приваблює?

Одеса – не лише «морські ворота України», а й один із найпопулярніших культурних центрів держави. Місто притягує до себе туристів, студентів та жителів з інших регіонів завдяки своїй славнозвісній колоритності і характеру. Воно не схоже на інші українські міста: чого лише варті Оперний театр, курортний настрій та Чорне море взимку. Саме з цієї причини в Одесі легко знайти розваги на будь-який смак: від освітніх та мистецьких заходів до божевільних вечірок. Вже відчуваєте цей дух студентства?

З Одеси зручно літати за кордон. Відкриті прямі рейси до Туреччини, Грузії, Польщі, Чехії, Греції й інших країн Європи.

Однією з переваг міста є нижчий конкурс для вступу до ВНЗ у порівнянні з суперпопулярними Києвом та Львовом, де на одне місце можуть претендувати 30 осіб. Втім, щоб потрапити на контракт до такого відомого закладу як Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, наприклад, на спеціальність «переклад» необхідно набрати мінімум 160 балів. Варто звертати увагу на показники конкретного ВНЗ, куди ти плануєш вступати. Відповідно до матеріалу одеського онлайн-порталу Таймер, «…на 1 студента, навчання якого фінансує держава, в середньому приходиться 3.5 студента, які навчаються на контракті».

Ледве не забула, Одеса ідеальне місто для тих, хто хоче пов’язати своє життя з судноплавством чи суднобудуванням. Одеський національний морський університет готує майбутніх капітанів та працівників порту й славиться своїми відомими випускниками.

Недоліки

Місцеві жителі часто нарікають на проблеми з громадським транспортом. Метро в місті немає, адже Одеса збудована на катакомбах, а маршрутки й автобуси стоять у заторах в годину пік. Таким чином, дорога до університету може виявитися довгою.

Одеська погода іноді буває бурхливою і непередбачуваною. Дощі та снігопади перетворюються на бурі та повені, що ускладнює пересування містом, вимикає електроенергію та не дає працювати.

Туристичність Одеси може бути як плюсом, так і мінусом. Якщо тобі до вподоби швидкий і насичений темп життя і ти стійкий до черг і натовпів, до зможеш звикнути. Якщо ж ні, можливо, варто задуматися над переїздом в інше місто.

Серед проблем Одеси – забрудненість повітря та високий рівень злочинності. Прихильники міста звикли романтизувати «бандитську» культуру, та все-таки варто оминати деякі райони вночі.

P.S.

Складно розповідати про Одесу, Одесу варто побачити і відчути. А серце підкаже, чи стане вона для тебе «перлиною у моря» або ж просто курортним містом. Попутного вітру!

Цілую, обіймаю,

Юля

 Читай мої інші статті про ЗНО та вступ до ВНЗ у розділі Z-блог

Додати відгук


Захисний код
Оновити