x

Вкажіть своє ім’я та номер телефону і наш консультант зв’яжеться з Вами.

Середа, 02 січня 2019 15:37

Як готуватися на зимових канікулах

Привіт! Дозволю собі припустити, що кожен із нас (і я включно) чекав(-ла) на канікули та зимові свята. Можливо, ти навіть закреслювали дні в календарику або просто мріяли про це перед сном. Заслужений відпочинок, дні, проведені з рідними та друзями, можливість загадати бажання під бій курантів… Перші півроку були важкими й втомливими, і, можу тебе завірити, після свят час побіжить з новою силою. З одного боку, відпочинок цей необхідний і зароблений працею. З іншого, найзавзятішим з нас не хочеться витрачати час лише на фільми та розваги, коли би можна було повчитися. Сьогодні спробуємо знайти розумний баланс між першим і другим.

1. Відпочинок потрібен усім

Навіть якщо ти відчуваєш завзяття не зупинятися у підготовці ні на мить, все-таки подумай про те, щоб взяти невелику перерву. Коли ми даємо мозку час перепочити, він не пасе задніх і займається справою – засвоює все те, що ми вивчили «до». 

Більше того, якщо ти вирішив відпочивати, роби це на повну. Нехай це буде лише три дні, але їх ти маєш провести, не думаючи про ЗНО, тести та підручники. Думки теж забирають енергію і не дають нам насолодитися відпочинком у повній мірі. Лежи на дивані, дивися комедії, катайся на ковзанах і при цьому намагайся бути тут і зараз – не у травні і не у класній кімнаті.

2. Безболісна підготовка

Виснажений, але не хочеться виходити з форми? Спробуй знайти баланс між навчанням і проведенням часу з рідними та самим собою. Найлайтовіші способи – перегляд екранізацій творів української літератури (список із посиланнями знайдеш за посиланням - https://znocourses.com/news/item/103-ekranizovani-tvory-ukrainskoi-literatury) та документальних фільмів з тих предметів, які ти складаєш на ЗНО. Фільми – це пасивний вид споживання інформації і навіть приємний (наприклад, якщо дивитися «Вечори на хуторі біля Диканьки»). 

Те ж саме стосується прочитання літератури за програмою – ідеальне заняття для холодних зимових вечорів.

3. Організація важлива

Незважаючи на те, що канікули – час релаксу, гарно було б не забувати про планування. Можливо, ти вважаєш інакше, але для мене розклад та організація часу – це гарантія спокою. Залишати все на випадок долі – не дуже доросле рішення. Під кінець канікул може з’явитися паніка, що ти щось не встигаєш або забув. Тому раджу заздалегідь прописати, коли ти маєш заняття з репетитором, коли носиш вечерю хрещеним і вирішуєш тести минулих років.

Взагалі, планування – це запорука успіху випускника. Справа не в тому, скільки ти вивчиш, а як ти почуватимешся. Навіть ті, хто завжди вчили більше всіх, можуть зазнати невдачі через перевтому чи нерви. Або ж боятися, що не встигли повторити усе. Тому плануй і не переживай зайвий раз. Це твоя підготовка і ти сам відповідальний за досягнення цілі.

4. Додай трошки розваг

Канікули саме той час, коли варто збиратися з друзями і грати в ігри. Наприклад, вгадувати історичні персоналії за зображеннями чи змагатися на швидкість розв’язання довгих прикладів чи задач. Повір, у компанії друзів навіть такі ігри можуть принести багато веселощів і сміху. 

5. Використовуй технології

Якщо на канікулах ти багато подорожуєш та не хочеш тягнути з собою всі підручники й зошити, саме час встановити мобільні додатки для тестів. Їх можна розв’язувати і у потягу, і у черзі – будь-де, де маєш вільну хвилинку. 

Офіційний додаток від УЦОЯО

ЗНО-2018

Хімія

Англійські граматичні тести

Гарного відпочинку! 

Цілую, обіймаю,

Юля

 Читай мої інші статті про ЗНО та вступ до ВНЗ у розділі Z-блог

Додати відгук


Захисний код
Оновити