x

Вкажіть своє ім’я та номер телефону і наш консультант зв’яжеться з Вами.

Четвер, 22 листопада 2018 11:36

Знайомство зі спеціальністю: туризм

Привіт! Світ стає ближчим, подорожі доступнішими, а відстані і часові пояси не здаються вже такими страшними – я, наприклад, пишу цю статтю на відстані 8658 кілометрів від Києва. Все більше людей наважуються поїхати за кордон, щоб познайомитися з іншою культурою, кухнею, архітектурою. Хтось навпаки активно досліджує популярні й невідкриті красоти України. Не дивно, що попит на спеціалістів у галузі туризму невпинно росте. З’являється все більше потягів та авіарейсів, безвізовий режим робить перетин кордонів легшим, тому праця людей, які допомагають організувати подорожі, ціниться високо, як ніколи. 

Сьогодні ми обговоримо вимоги для навчання на спеціальності та перспективи працевлаштування. Якщо ж туризм не для тебе, можливо, тебе зацікавлять дві інші спеціальності, про які ми розповідали у попередніх статтях, - міжнародні комунікації та комп’ютерні науки

Що таке туризм?

Звісно, ти й сам знаєш, що таке туризм. Але от для того, щоб стати фахівцем у сфері туризму, не вистачить лише любові до подорожей та незвіданих країв.

На сайті одного з університетів зазначено наступне:

«При підготовці фахівців особлива увага приділяється вивченню основ організації туризму, готельного і ресторанного господарства, правового регулювання туристичної діяльності, маркетингу, менеджменту, економіки, а також світової культури, краєзнавства, країнознавства тощо. Безперечно, спеціаліст із туризму не може обійтися без знання кількох іноземних мов (щонайменше двох)»

Де вивчати?

Київський національний торговельно-економічний університет

Київський національний лінгвістичний університет

Львівський національний університет імені Франка

Національний авіаційний університет

Харківський національний університет імені Каразіна

Чернівецький національний університет імені Федьковича

Вибір навчального закладу має залежати ще й від твого бачення кар’єри. Якщо тебе цікавить міжнародний туризм, шукай університети із сильним викладання іноземних мов і можливостями закордонного стажування. Якщо ж тобі більше до вподоби організація роботи в туристичній фірмі, розглянь можливість вступу на спеціальності «Менеджмент організації» або «Економіка та управління на підприємстві».

Які предмети складати на ЗНО?

Українська мова та література

Іноземна мова

Географія (профільний)

Які бали потрібні?

Для прикладу, у 2018 році в НАУ було 3 місця на бюджеті, куди пройшли вступники з балами 176-179. У КНУ було 24 місця на бюджеті, бали вступників, які здобули ці місця, коливаються від 177 до 200. Чернівецький національний університет імені Федьковича прийняв на бюджет 13 абітурієнтів з балами від 176 до 192. 

Як бачиш, основна складність – це обмежена кількість бюджетних місць, тому мати високі бали завжди краще ?

Більше інформації про вступні бали у різних університетах читай на офіційному сайті – vstup.info.

Для кого ця спеціальність?

Окрім знання географії, економіки та іноземних мов, гарний спеціаліст у сфері туризму має, безумовно, любити спілкування з людьми і вміти комунікувати ефективно. Важко залишатися усміхненим, веселим і привітним, коли 70% робочого часу маєш справу з клієнтами – іноді вибагливими, іноді незадоволеними. Стресу додає і той фактор, що туроператор в певному сенсі несе відповідальність за клієнтів: він має бути на постійному зв’язку і пересвідчитися, що гостей зустріли, поселили, нагодували і т.д. До стресостійкості варто додати ще й вміння швидко вирішувати проблеми, які виникають чи не щодня. 

З іншого боку, робота в туризмі відкриває океан можливостей. Звісно, лише в тому випадку, коли ти справді любиш те, чим займаєшся, і насолоджуєшся усіма особливостями професії. Це і подорожі у всі куточки світу, спілкування з різними людьми, висока зарплатня та безцінні навички. Як і у будь-якій професії, щоб бути успішним у туристичному бізнесі, необхідно бути готовим до постійних труднощів і горіти своєю справою.

Ким працювати?

Випускники спеціальності «туризм» можуть працювати у туроператорському та турагентському секторі, у сфері міжнародного менеджменту та маркетингу, науково-дослідній сфері, рекламних агентствах, маркетингових, консалтингових підприємствах туристичного профілю.

Фахівці з туризму можуть здійснювати екскурсійний супровід, державне управління туризмом, управління об’єктами туристичної інфраструктури (музейні комплекси, інформаційні центри, готелі, ресторани, екскурсійні об’єкти та ін.), працювати організаторами туризму, гідами-перекладачами.

Виробнича діяльність пов’язана також із виставково-ярмарковою діяльністю, конференс-сервісом, санаторно-курортним бізнесом та spa-wellness, готельно-ресторанним бізнесом, індустрією дозвілля та розваг, викладацькою діяльністю.

Випускники спеціальності «туризм» зазвичай працюють у фірмах, що надають туристичні послуги на посадах менеджерів з туризму. Менеджер з туризму вирішує внутрішні і зовнішні питання компанії, веде листування з вітчизняними та іноземними замовниками, формує тури і пакети відпочинку, працює безпосередньо з клієнтами, оформляючи документи і виставляючи рахунки.

P.S.

Вже вирішив, на яку спеціальність вступатимеш? Якщо ні, пиши в коментарях ті спеціальності, які тебе цікавлять, став питання, які непокоять, і ми розповімо про них у наступних статтях.

 

Цілую, обіймаю,

Юля

 Читай мої інші статті про ЗНО та вступ до ВНЗ у розділі Z-блог

Додати відгук


Захисний код
Оновити