x

Вкажіть своє ім’я та номер телефону і наш консультант зв’яжеться з Вами.

П'ятниця, 07 вересня 2018 11:23

ЗНО - правила поведінки

Привіт! Сьогодні час саме для тої статті, де ми згадуємо про нудні й нікому не цікаві формальності. Ніяких секретів підготовки чи посилань на фільми. Як показує практика, незнання не звільняє від відповідальності. Можна бути ідеально підготованим до предмета й оптимістично налаштованим, але якесь порушення правил – і все, бувай вступ 2019. 

Ні, я не вірю у можливість такого сценарію для тебе, але береженого Бог береже. Тому сьогодні ми говоримо про правила проведення ЗНО: як себе поводити, щоб мати можливість продемонструвати свої знання і обійтися без зайвих переживань. «Правило» – не найприємніше слово для учня, але, щоб досягти успіху на ЗНО, варто грати за прийнятими правилами гри.

Що можна мати із собою?

Необхідно взяти документи, на підставі яких тебе пропустять до пункту проведення:

• оригінал сертифіката учасника ЗНО (той, що з фото і голограмою);

• оригінал документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті (паспорт, свідоцтво про народження тощо)

• запрошення-перепустка (не забудь роздрукувати його на інформаційній сторінці учасника).

Відсутність одного з цих документів унеможливлює твою участь у тестуванні.

Також не забудь прихопити 2-3 ручки з чорною пастою (пишуть, що бажано гелеві, але обережно – не замаж сторінку чорним). Оскільки ЗНО проводиться у теплий період року, краще на всяк випадок взяти пляшку води. Так і згадую, як мені випало місце біля вікна під час ЗНО з англійської: я сиділа, обливаючись потом, і раділа від того, що не забула взяти холодної води. Від хвилювання і спеки можна звалитися без свідомості.

Та зверни увагу: пляшка з водою має бути прозорою і без етикетки. А що, трапляються й такі, хто пише шпаргалки всередині наклейок.

Що не можна брати?

Технічні засоби краще залишити вдома. Якщо все-таки кортить взяти телефон, залиш його у спеціально відведеному місці для особистих речей – воно буде у кутку кожної аудиторії. І обов’язково вимкни телефон (беззвучний режим не найкраще рішення). Нехороше відволікати учасників від тесту вібруванням чи улюбленим рингтоном. 

Будь обережний із особистими речами. Інструктори не несуть відповідальності за їхнє збереження, тому подумай, чи варто брати з собою щось цінне.

Також залиш вдома будь-які девайси і все, що не може знадобитися. Флеш-накопичувачі і навушники теж під забороною. Абiтурiєнт не повинен мати при собi засобiв зв'язку, пристроїв зчитування, обробляння, збереження та вiдтворення iнформацiї. Годинники теж рахуються, адже деякі абітурієнти вже намагалися списати завдяки годинникам із додатковими функціями. Не дивуйся, але я знаю випадки, коли улюблені навушники, забуті в задньому кармані джинсів, ставали причиною відсторонення учасника від ЗНО. Сумно і небезпечно. Краще не ризикувати. 

Якщо ти користуєшся дозволеними медичними засобами (глюкометр, слуховий апарат), варто обов’язково повідомити про це інструктору (і мати при собі довідку – на всяк випадок).

 

Коли приходити?

Я не раджу стовбичити біля пункту проведення з самого рання, але варто прийти вчасно. Двері до пункту відчиняються о 10:15, а зачиняються о 10:50. Це означає, що всі учасники, які не встигли прийти до цього часу, просто не будуть допущені до здачі. Тестування розпочинається об 11:00. 

Тож порада на мільйон: ознайомся з місцем проведенням напередодні, вибери маршрут, можеш навіть сходити/поїхати туди, щоб порахувати, скільки часу забере дорога. Особливо важливе це правило для тих, хто живе далеко від пункту або збирається користуватися громадським транспортом. У великих містах затори й нерегулярні автобуси можуть завдати чимало затримок. Тому краще дати собі більше часу і приїхати раніше, аніж навпаки.

Що робити далі?

Заспокойся і не нервуй. Ти дізнаєшся, чи потрапив у пункт проведення, коли побачиш великий натовп переляканих підлітків і їхніх занепокоєних родичів. Тобі саме сюди.

Далі все просто. На першому поверсі буде розміщено список усіх учасників ЗНО. Навпроти свого прізвища та імені ти побачиш номер аудиторії. Знайти кабінет, де ти писатимеш тест, можна буде за допомогою вказівників на дверях. У будь-якому випадку, ти зможеш звернутися до чергових – вони покажуть потрібну аудиторію. 

На дверях аудиторії висітиме аналогічний список з іменами і номером твого робочого місця. Пам’ятай, ти не можеш сідати будь-де – лише на призначеному тобі місці. 

Знайшовши місце, перевір, чи всі дані збігаються – ПІБ, номер Сертифіката. 

А якщо я захочу до вбиральні?

Звісно, ти маєш право користуватися вбиральнею під час проведення ЗНО. Проте, існує правило: з кабінету не може виходити дві особи одночасно. Тому доведеться почекати, поки повернеться перший учасник. Інструктор зафіксує мету і час, коли ти полишив аудиторію. У коридорі тебе зустріне ще один інструктор, який прогуляється із тобою до дверей вбиральні і почекає, поки ти впораєшся. Цього не треба боятися чи соромитися. Коли я складала IELTS у Ванкувері, все відбувалося за такою ж процедурою. Хитрі абітурієнти, часом, ідуть на все, щоб таємно зустрітися чи поділитися відповідями. Тому такий спосіб контролю цілком виправданий.

Корисно знати, що час, який ти витратив у вбиральні або медпункті, не додаватимуть до основного. 

Нас обшукуватимуть?!

Ну, не все так страшно. По-перше, відбуватиметься технологічна перерва. Під час неї робота призупиняється. Учасників просять відкласти і закрити тестові зошити. Уповноважена особа підходить до кожного і проставляє дату проведення тесту, свій підпис і робить відтиск печатки. Переконайся, що тобі проставили всю потрібну інформацію.

По-друге, під час технологічної перерви часто проводять обшук металошукачем. Я пережила це на собі і, як бачите, вижила ?. Насправді, у цьому нічого страшного. Просто переконайся заздалегідь, що у кишенях твого піджака чи джинсів немає заборонених предметів. Краще взагалі забрати все зайве, бо під час тестування воно не знадобиться, а от клопоту завдати може. Навіщо тобі якісь підозри чи питання?

Врешті-решт, час, витрачений на технологічну перерву, додається до часу проведення тестування. Тому це, швидше, можливість перепочити і набратися сил, аніж тяжке випробування.

Про що ще варто пам’ятати?

Пильнуй за часом. Годинник, зазвичай, висить на видному місці, а також інструктори позначають на дошці час початку і завершення. На перенесення відповідей із тестового зошита до бланку не дають додаткового часу, тому подумай про це сам. Виділи на це хоча би 15 хвилин – поспіх і нерви не сприяють точному перенесенню відповідей.

Коли настане час здавати роботи, ніхто не буде чекати, поки учасник перенесе відповіді чи допише твір. Усі роботи, передані пізніше часу закінчення тестування, будуть анульовані.

Тестовий зошит, де ти позначав свої відповіді і писав чернетковий варіант твору, спочатку треба залишити на місці. Але впродовж 30 хвилин після закінчення тесту ти можеш зайти до аудиторії і попросити свій тестовий зошит. Так ти зможеш перевірити частину своїх відповідей, попрацювати над помилками і бути більш-менш готовим до оголошення результатів.

Цілую, обіймаю,

Юля

 Читай мої інші статті про ЗНО та вступ до ВНЗ у розділі Z-блог

Додати відгук


Захисний код
Оновити