x

Вкажіть своє ім’я та номер телефону і наш консультант зв’яжеться з Вами.

П'ятниця, 31 серпня 2018 18:15

Секрет успішного ЗНО з історії України

Привіт! У попередніх статтях я вже писала про те, які підготуватися до ЗНО з української мови та літератури. Сьогодні ми поговоримо про один з найпопулярніших предметів для вступу. Здається, щоб підготуватися до нього треба мати феноменальну пам'ять або не менш феноменальну інтуїцію. Втім і прості смертні можуть скласти ЗНО з історії на високий бал. 

Так, інформації багато і вся вона різних видів: дати, події, мапи, логічні зв’язки, зображення діячів і пам’яток архітектури. Здуріти можна.  Але не бійся, головне – мати правильний підхід і налаштування. Ну, і не починати підготовку за місяць, тиждень або день до іспиту (не рекомендую).

Поїхали!

Як складала ЗНО я

Чесно зізнаюся, з Історією у школі складалося не дуже, тому перед ЗНО мені довелося починати підготовку з самих Неандертальців. Я мала основу, але для того, щоб отримати 196 варто було потрудитися. Спершу, я відвідала декілька занять з репетитором, але потім зрозуміла, що гра не варта свічок (ми, швидше, не зійшлися у людському аспекті). Я вирішила ходити на безкоштовні шкільні додаткові заняття, придбала книжки по самопідготовці - і “понеслося”. 

Я день за днем і сторінка за сторінкою повторювала основну інформацію, потім вирішувала тести. Коли залишився час на повторення, я переглядала фільми про історичні події та епохи. Ти можеш легко знайти їх у Інтернеті або безпосередньо на Youtube. На деяких етапах підготовки я, бувало, опускало руки. Здавалося, треба знати так багато всього! Втім, коли я бачила успішні результати тестів, які я проходила регулярно, я розуміла, що все це не дарма і я на правильному шляху.

Тестування з Історії вимагає багато простору на мозковому жорсткому  диску (але, на щастя, легко з нього стирається). Треба = паралельно вчити дати, пам’ятки, зразки мистецтва, портрети діячів й саму історію. Для того, щоб твій мозок сприйняв такий шалений потік інформації, якнайкраще підійдуть візуальні матеріали. Я добре запам’ятовую за допомогою зорової пам’яті, тому для мене цей варіант став найлегшим.

Всього лише треба власноруч зробити картки з датою на одній стороні і з подією на іншій (те саме з портретами тощо). Приносиш їх в клас – і твої однокласники в захваті від нової інтерактивної гри. Саме цим ми й займалися на перервах.

На жаль, багато інформації прийдеться завчити. Втім необхідно розуміти зв’язок між процесами, перебігом подій і впливом різних факторів –  тут вже варто розібратися. Якщо ви любите історію, то підготовка до ЗНО буде цікавою подорожжю. Якщо ні, все-таки спробуйте пограти в карткову гру. І тести! Вирішуйте тести!

Поради з підготовки

З власного досвіду можу сказати, що три найважливіших «кити», на яких базується успішна підготовка до ЗНО з історії України, - це

Регулярність

Чим раніше почнеться підготовка, тим краще. Проте, найважче завдання змусити (або мотивувати) себе займатися регулярно, не пропускати запланованих занять. Тихо їдеш, далі будеш.

 

Послідовність

Тут теж все просто. Знаходиш в Інтернеті офіційну і сучасну програму ЗНО. У ній міститься вся потрібна інформація. Ознайомившись, ти знатимеш, на що сподіватися під час реального іспиту. Також там є перелік дат, персоналій і пам’яток культури. Починати треба з початку (я сьогодні філософ). Історія – це не збірник оповідань, які не пов’язані між собою. Історія – поступова, взаємозалежна і доволі логічна. Для того, щоб розуміти, як вона працює і чому одні події призвели до інших, необхідно мати розуміння найстародавніших часів. 

Різноманітність

Оскільки тобі доведеться запам’ятовувати інформацію різних видів, то і способи мають відрізнятися. У одній із статей (https://znocourses.com/news/item/101-sposoby-zapamiatovuvannia) ми вже говорили про те, як людям із різними моделями сприйняття світу краще вчитися. Тож знайди, що краще підходить для тебе, і користуйся усім, чим можеш: флеш-картками, фільмами на Youtube, мемами в історичних групах, стікерами на видних місцях по дому чи римуванням до кожної дати. 

Ще трошки підказок

Перед початком підготовки пройди тест минулих років (вони є в Інтернеті) і визнач свої слабкі місця. Знаючи їх, ти приділятимеш більше часу конкретним темам.

Не забувай, що кожного року на ЗНО є питання на роботу з картою: треба або впізнати подію, або доповнити зображення. Просто дивлячись на розмічену карту у підручнику, важко запам’ятати саму суть. Тому раджу друкувати карти з Інтернету і позначати важливі дані самостійно. А ще краще – різними кольорами.

Визнач, які пам’ятки культури (наприклад, церкви) дуже схожі між собою. Як ти можеш їх відрізнити? Запам’ятовуй якісь особливі деталі – вони допоможуть не розгубитися на тесті. Також зверни увагу, що в ЗНО можуть використати зображення пам’ятки з незвичного ракурсу. Для того, щоб уникнути розчарувань, знайди в Інтернеті декілька різнопланових фото однієї споруди.

А, ну і найголовніше – розв’язуй тести. Завжди, постійно, будь-де. Скажу по секрету, запитання минулих років частенько зустрічаються на сучасному ЗНО. Тому скористайся цією можливістю.

 

Насправді, якщо ти займаєшся на курсах ZNO Courses, то викладачі роблять левову частину роботи по організації, плануванню, поясненню і підбору матеріалу. Тобі залишається лише вчитися – цього не зроблять замість тебе найкращі вчителі світу. Тому залишайся мотивованим і терплячим: шлях довгий, але вкінці – твоя мрія, яка може стати реальністю.

Цілую, обіймаю,

Юля

 Читай мої інші статті про ЗНО та вступ до ВНЗ у розділі Z-блог

Додати відгук


Захисний код
Оновити