x

Вкажіть своє ім’я та номер телефону і наш консультант зв’яжеться з Вами.

Вівторок, 21 серпня 2018 16:27

Студентське місто: Львів

Привіт! Час летить із неймовірною швидкістю, і ось вже зовсім скоро доведеться приймати рішення про пріоритети, вступ, спеціальності і т.д. Щоб трохи полегшити твої муки вибору (сподіваюся, вони пройдуть швидко і безболісно), я вирішила по-троху знайомити тебе зі студентським життям у різних містах України. Звісно, всі університети в межах одного міста різні, але є між ними географічний, культурний зв'язок, який формує враження. Наприклад, Київ – місто можливостей, а Львів – туристична і культурна Мекка. 

Сьогодні ми говоримо про те, як вчитися-жити-розвиватися у місті шоколаду, бруківки, вузеньких вуличок і тисячі туристів – Львові.

Університети/академії Львова 

Вищий навчальний заклад «Український католицький університет»

Державний вищий навчальний заклад «Національний лісотехнічний університет України»

Львівський державний університет безпеки життєдіяльності

Львівський державний університет внутрішніх справ

Львівський національний університет імені Івана Франка

Національний університет «Львівська політехніка»

Львівський торговельно-економічний університет

Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького

Львівський державний університет фізичної культури

Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Українська академія друкарства

Львівська національна академія мистецтв

Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка

Що по рейтингах?

Одразу три вищих навчальних заклади Львова потрапили до рейтингу найкращих університетів України за результатами середнього балу ЗНО вступників.

Відтак на першому місці відзначився Український католицький університет із найвищим показником медіани ЗНО серед вступників. Середній показник ЗНО студентів УКУ вищий, за середній показник по всій країні. До слова, порівняно з попереднім рейтингом, який укладали 2011 року, університет піднявся на 34 позиції.

П’яту позицію посів Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. На сьомому місці опинився Львівський національний університет імені Івана Франка. Виш піднявся у рейтингу одразу на дві позиції.

ЛНУ та «Львівська політехніка» цього року також увійшли до топ-10 вишів, що мають позитивні оцінки від роботодавців за версією журналу «Фокус». Також ці університети зайняли 3 і 4 місця у рейтингу найбільшої кількості поданих заяв від МОН. 

Львів став переможцем конкурсу молодіжної столиці України у 2018 році. Серед переваг міста велика кількість подій, пов’язаних із інноваційним підприємництвом (IT Arena, Lviv Strartup Days, «Е-освіта»), акселераторів і інкубаторів (Tech StartUp School, Центр підприємництва УКУ), тренінгів (Українська Академія Лідерства, Lviv Youth Forum), Lviv Young Project – можливість стажування та працевлаштування у міській раді. Також Львів славиться розмаїттям фестивалів (RAZOMFEST, Leopolis Jazz Festival, Zaxidfest, «Золотий Лев», Форум видавців у Львові). 

Те, що вабить

Завдяки близькому розташуванню до Західної Європи, зі Львова можна часто й недорого подорожувати. Тут постійно відкриваються нові авіа- та залізничні маршрути. Зі Львова лоукостом Wizz Air можна дістатися до польських Гданська, Катовіце, Вроцлава, німецьких Берліна та Дортмунда, Лондона.

Рейсами авіакомпанії Ernest Airlines зі Львова можна дістатися до Мілана, Венеції та Неаполя. Вже наступного року львівський аеропорт має намір розпочати співпрацю з іспанською компанією, британською  EasyJet, а також відкрити трансатлантичні перельоти до Нью-Йорка та Торонто. 

 

Через цю географічну близькість часто студенти львівських університетів мають можливість їздити за кордон завдяки програмам академічної мобільності – як на тиждень, так і на цілий семестр. 

Львів приваблює все більше інвесторів – це забезпечує сотні нових можливостей для працевлаштування та розвитку власного бізнесу. Також швидко розвивається інфраструктура. Наприклад, Центр Шептицького – це перша в Україні побудована з часів незалежності студентська бібліотека. На її території (10320 м2) розміщується 19 коворкінгів, акселераторів, інкубаторів, медіатек, хабів та інших креативних просторів.

Що може не сподобатися?

1 – Львів туристичний

Всі ми любимо старенький центр міста, ошатні будиночки, маленькі кав’ярні і пишні собори – Львів нагадує нам частинку Західної Європи в межах України. Туристів, гостей, студентів і загалом людей там стає з кожним роком усе більше. Тому, як і у Києві, тут часом буває затісно – не кожному до душі натовпи людей, черги, сутички у маршрутках. До того ж, від напливу людей залежить і ціни на оренду житла, і конкурс вступників у популярні вузи. Варто бути готовим до життя серед тисяч людей.

2 – Львів дощовий

Деякі називають Львів Українським Туманним Альбіоном. Причиною цього є неочікувані тижневі зливи чи сильні снігопади. Під час погодних катаклізмів часом дають збій види громадського транспорту і дорога додому перетворюється на повноцінний квест. 

3 – Львів транспортний

Багато людей у старому місті завжди призводять до затор. Також львів’яни і гості часто нарікають на дефіцит парковок і, знову ж таки, на проблеми з маршрутками і автобусами.

4 – Львів академічний

Так, може не сподобатися навчання. Деякі мої знайомі розчарувалися у вибраному львівському виші: там на них очікували все ті ж проблеми – хабарі, бюрократія, непрофесіоналізм. На жаль, цим грішить переважна більшість українських університетів, і ніхто не може гарантувати, що найбільш популярні з них (київські чи львівські) не засмутять тебе своїм підходом до організації навчального процесу. 

 

З цього можу зробити єдиний висновок: яке би місто ти не вибрав для вступу, у першу чергу, варто звертати увагу на конкретний виш і спеціальність. Поговори зі знайомими студентами, знайди таких у Facebook – у системі «Конкурс» (vstup.info) можна побачити списки вступників на бюджет, розпитай про плюси і мінуси й виріши для себе – чи варта гра свічок. Не варто покладати великих надій на навчальний заклад: у кінцевому рахунку, все залежатиме від тебе самого – твоєї цілеспрямованості, працьовитості, іноді впертості. 

Цілую, обіймаю,

Юля

 Читай мої інші статті про ЗНО та вступ до ВНЗ у розділі Z-блог

Додати відгук


Захисний код
Оновити