x

Вкажіть своє ім’я та номер телефону і наш консультант зв’яжеться з Вами.

Вівторок, 07 серпня 2018 22:55

Основні поняття про ЗНО

Привіт! Як готуватися до предметів ЗНО, ти вже, думаю, знаєш. Принаймні, з цим тобі допомагають вчителі, репетитори і наставники. Однак сама процедура ЗНО теж має свої підводні камені. Якщо ти вперше стикаєшся із реєстрацією, документами й іншими формальними аспектами тестування (сподіваюся, вперше і востаннє), то навіть маленьке непорозуміння може вилитися у неприємну проблему. Поінформований значить озброєний. Сьогодні ми трохи покопаємося в офіційних положеннях і поняттях, щоб бути готовими до всіх непередбачуваних ситуацій. На ЗНО такі трапляються часто ? 

Сертифікат ЗНО

Це документ, що засвідчує факт проходження абітурієнтом зовнішнього оцінювання, а також отримання ним результатів. Він надсилається поштою перед ЗНО і його необхідно взяти на тестування для допуску. Під час ЗНО на сертифікаті ставляться спеціальні відмітки, що свідчать про присутність абітурієнта.

Інформаційна картка

Це додаток до сертифіката. Її можна роздрукувати самостійно після оголошення результатів із сайту УЦОЯО. Картка містить бали за ЗНО з усіх предметів. Для подачі документів у вуз знадобиться як сертифікат, так і картка. 

Допуск до пункту тестування

Допуск учасників зовнішнього оцінювання до пункту ЗНО починається за 45 хвилин та припиняється за 10 хвилин до початку зовнішнього оцінювання. 

Із собою треба обов’язково мати:

• Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання;

• документ, назва і номер якого зазначені у Сертифікаті (паспорт, свідоцтво про народження);

• запрошення-перепустку для участі в зовнішньому оцінюванні.

За умови відсутності Сертифіката та документа, назва і номер якого зазначені у Сертифікаті, учасник зовнішнього оцінювання не допускається до проходження зовнішнього оцінювання. І не запізнюйся!

Пороговий бал

Це кількість ТЕСТОВИХ балів, яку має набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Після опрацювання бланків усіх учасників комісією визначається пороговий бал по кожному предмету. Учасники, які наберуть менше балів, ніж «поріг», не зможуть вступати до університетів, використовуючи результати ЗНО. Якщо ж кількість балів буде не нижчою за пороговий, учасник зможе брати участь у конкурсі.

Профільний рівень

У 10-х – 11-х класах усі предмети вивчають за рівнями: стандарт (академічний) і профільний. Профільний рівень означає глибше вивчення та більшу кількість уроків з цього предмета. Чи вивчаєш ти іноземну мову/математику на профільному рівні, можна дізнатися в учителя.

Регіональний центр

Це центри оцінювання якості освіти, які розміщені у різних частинах України. Всього їх 9: Вінницький, Дніпропетровський, Донецький, Івано-Франківський, Київський, Львівський, Одеський, Харківський, Херсонський. Кіровоградська область обслуговується Одеським регіональним центром. 

Пробне зовнішнє оцінювання

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Участь у ньому необов’язкова і платна. У 2018 році пробне ЗНО коштувало 132 грн. 

Додаткова сесія

Щороку для осіб, які з поважних причин не мають можливості взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання, проводиться додаткова сесія.

У період проведення основної сесії зовнішнього оцінювання здійснюється подання документів особами, які:

• у день проведення зовнішнього оцінювання з відповідного навчального предмета брали участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо) або прямували до/з місць їх проведення;

• не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього оцінювання через причини, що не залежали від їх дій та волі, та на які вони не можуть вплинути, зокрема: хвороба, стихійне лихо, викрадення потрібних документів, смерть рідних тощо. 

Таким учасникам протягом 5 робочих днів з урахуванням дня проведення тестування необхідно до регіонального центру подати заяву щодо участі у додатковій сесії та документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії.

Також подати заяву щодо участі у додатковій сесії можуть особи які:

• брали участь у тестуванні, але стосовно них допущено порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання

• брали участь у тестуванні, але не змогли завершити виконання сертифікаційної роботи у зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я 

Конкурсний бал

Конкурсний бал = (бали кожного сертифіката ЗНО + середній бал атестата + бал за конкурс творчих або фізичних здібностей) × вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює одиниці.

Коефіцієнти визначає кожен окремий виш у правилах вступу.

Згідно з умовами прийому, вагові коефіцієнти мають становити:

• для сертифікатів ЗНО – не менш ніж 20 % (min 0,2);

• для середнього бала атестата – не більш ніж 10 % (max 0,1);

• для результатів конкурсу розумових і фізичних здібностей – не більш ніж 25 % (max 0,25);

• за призове місце на IV етапі всеукраїнських учнівських олімпіад із базових предметів чи III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України – не більш ніж 5 % (max 0,05);

• за успішне закінчення підготовчих курсів вишу, обсяг навчальних годин яких становить не менш ніж 150 аудиторних годин, а термін навчання – не менш ніж три місяці, для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності – не більш ніж 5 % (max 0,05).

Наприклад, тест 1 (0,3) + тест 2 (0,4) + тест 3 (0,2) + атестат (0,05) + бали за особливі успіхи (МАН, курси тощо) (0,05) = 1.

 

 

 

Сільський коефіцієнт

У вступній компанії 2018 року абітурієнти, які зареєстровані в сільській місцевості і не менш як 2 роки вчилися у сільській школі, можуть скористатися сільським коефіцієнтом. Їхній бал множиться на 1,02 чи на 1,05 (якщо вони вступають на аграрну спеціальність).  

Технологічна перерва

Під час проведення тестування може здійснюватися перевірка за допомогою металодетектора. Така перевірка проводиться з метою забезпечення рівних умов для усіх учасників тестування. Лякатися немає чого, головне не бери з собою заборонені предмети – техніку, флешки, навушники. І перевірь кишені!

Апеляція результатів

У разі виникнення сумніву стосовно об’єктивності оцінювання сертифікаційної роботи ти можеш скористатися правом на подання апеляційної заяви щодо результатів зовнішнього оцінювання. Відповідну заяву можна подати протягом 5 календарних днів з урахуванням дня офіційного оголошення результатів зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета. Розгляд таких заяв відбувається протягом 15 календарних днів з урахуванням дня їх надходження. 

Творчий конкурс

Це форма вступного випробування, метою якого є перевірка та оцінювання здібності особи до творчої діяльності. Творчим конкурсом може бути написання твору, малюнку, декламування поезії, здача фізичних нормативів тощо.

Копія тестової роботи 

Якщо учасник ЗНО хоче ознайомитися тестовою роботою з певного предмета, він може подати запит, заповнивши відповідну форму на веб-сайті УЦОЯО, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та РIN-кодом. Запити приймаються протягом 30 календарних днів із дня офіційного оголошення результатів ЗНО з певного предмета. Зображення сертифікаційної роботи буде розміщено на інформаційній сторінці учасника тестування не пізніше 5 робочих днів із дня подання запиту. Також учасники ЗНО можуть отримати копію сертифікаційної роботи. Її виготовлення здійснює відповідний регіональний центр оцінювання якості освіти на підставі письмової заяви учасника зовнішнього незалежного оцінювання.

Пам’ятай, що правила проведення ЗНО, підрахунку балів і застосування коефіцієнтів змінюється кожного року. Тому слідкуй за новинами на основних інформаційних ресурсах: http://testportal.gov.ua, https://mon.gov.ua, http://osvita.ua/.

Залишилися питання? Пиши їх у коментарях.

 Цілую, обіймаю,

Юля

 Читай мої інші статті про ЗНО та вступ до ВНЗ у розділі Z-блог

Додати відгук


Захисний код
Оновити